NETD - kas tai, ir ką reiškia jo reikšmės

Kodėl žema NETD reikšmė svarbi kokybiškam termovizoriui. Ką ji reiškia.

TERMOVIZORIŲ TECHNINĖ SPECIFIKACIJA

info

8/21/20211 min read

Šiluminio jutiklio kokybės parametras NETD – triukšmui ekvivalentiškas temperatūrų skirtumas (noise equivalent temperature difference), arba temperatūrinis jautrumas, kuris matuojamas milikelvinais (mK). Veikimo metu šilumos detektorius fiksuoja ne tik naudingą objekto šiluminės spinduliuotės signalą, bet ir pašalinį triukšmą, kuris trukdo formuoti kokybišką vaizdą. Kai triukšmas yra lygus mažiausiam temperatūrų skirtumui, kuris gali būti išmatuotas, šiluminis detektorius nebegali atskirti naudingo šiluminio signalo nuo triukšmo, o vaizde esantis objektas susilieja su fonu arba kitais objektais ir tampa neįžiūrimas. Paprastai kalbant, jei po lietaus stebimas žvėris yra šlapias, kaip ir jį supanti aplinka, jis matomas neryškiai. Tai yra todėl, kad žvėries paviršiaus temperatūra yra tokia pati kaip ir aplinkos.

Kuo didesnis triukšmo lygis, tuo didesnis detektoriaus NETD parametras ir tuo blogiau detektorius sugeba atskirti mažus temperatūrų skirtumus. Kuo mažesnė NETD vertė, tuo geriau jutiklis gali fiksuoti nedidelius stebimų objektų temperatūrų skirtumus. Tad <40 mK  vertinams puikiai, <25 mK itin puikiai. Esant minimaliems objektų temperatūrų skirtumams, ypač per lietų, rūką, kai šalta, mažesnę NETD vertę turintis termovizorius gali parodyti kokybiškiau ir vaizdą medžiotojui pateikti informatyvesnį. 

NETD yra vienas svarbesnių parametrų kuris nusako, jautrumą šilumai ir kaip gerai tas skirtumas bus matomas.

Bendrovė Zahori trade s.r.o. sugebėjo patobulinti savo vaizdo gerinimo programą ir pristatė ją kaip NI2. NETD naujausiuose termovizorių modeliuose dabar tik 25mk. Vadinasi šlapias elnias Lietuvoje dabar itin lengvai atpažįstamas, rūkas nebetrugdo, šaltis nebegąsdina. 


NETD net <25 mk (kai rinkoje dažniausiai giriamasi gerais rezaultatais pasiekiamais su <40mk) užtikrina nepriekaištingai detalų atpažinimą net sudėtingiausiomis oro sąlygomis, bus išryškinti net mažiausi temperatūros skirtumai.

NETD apibrėžiamas kaip temperatūros skirtumas tarp aplinkos ir stebimo objekto. Jis taip pat vadinamas „šilumine skiriamąja geba“, tačiau paprastai reiškia triukšmo ekvivalento temperatūros kitimą, kuris suteikia žinių apie triukšmą, veikiantį termovizorių.